У квітні- травні 1973 року під час експедиції на Гуцульщину з метою розбудови цього сектору в Музеї народної архітектури та побуту у Львові науковими працівниками (Жолтовським П.М., Красовським І.Д., Мандюком М.Ю., Грендиш Я.Д.) була складена угода про придбання хати з с.Яворова Косівського району Івано-Франківської обл.
Ось як описує дану будівлю науковий співробітник музею Грендиш Я.Д. :
«Хата громадянина Марчука Василя Федоровича побудована в 1927 році тесляром Кончуком з присілка Безульки с.Яворова Косівського району Івано-Франківської обл.. Дата написана на сволоку.
Будівля в плані : хата + хороми + хата + комора розміром 12,60х5,80 м. Дерев’яна споруда із колотого смерекового дерева «планиць». Вінця в’язані за допомогою замків з торцями.
З головного фасаду в обох хатах є 3 вікна, розміром 64см х 75 см. У хаті з правого боку (покутної сторони) – вікно. Поздовж причілкової стіни – «підсінки», призьба покладена з дощок, над якою виступає дах 1,5 м.
Дах чотирьохсхилий з заломами, покритий гонтами.
Будівля мита всередині і ззовні. В обох хатах є складні гуцульські печі, ліжка, лавиці, «полиці», мисники. У мисниках – декоративні тарілки. На покутній стіні – ікони, декоративні тарілки. В обох хатах різьблені сволоки.
Хата належить до середняцького типу і є зразком обробки будівельного матеріалу гуцульськими майстрами». (12.06.1975)
За договором Марчук Василь Федорович отримав за цей об’єкт 2 050 крб. За розбірку хати бригада майстрів отримала 300 крб.
На території Музею відтворена в 1975 році.
Даний об’єкт зараз знаходиться в етнозоні Гуцульщина та відкритий для огляду.
Фото Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment