Багато таємниць зберігає архів нашого Музею.В архівних світлинах і документах зафіксована 50-літня історія музею від розбірки і перевезення першої архітектурної пам»ятки до створення комплексів бойківського, гуцульського чи лемківського мікросела. Давні фото фіксують цікаві експедиційні знахідки, унікальні експонати, в наукових звітах – розповіді численних респондентів-старожилів з різних етнографічних районів Західної України про особливості народного будівництва, побут, звичаї та обряди мешканців їхніх сіл. Багато будівель та експонатів втрачено для нас назавжди, тому велику цінність представляють дані світлини.

Свій екскурс в давнину розпочинаємо з фото, на яких зображено садибу з с.Либохора Турківського р-ну, Львівської обл., господарем якої був Степан Щур. Перевезені будівлі у 1968 році є окрасою нашого музею і ожили по-новому. Зараз на цій садибі проводяться майстер-класи по ткацтву.

Хата побудована у 1812 році. Це є типова бойківська курна хата заможного господаря. Під час експедиції 1966року на Бойківщину працівниками музею було зафіксовано цю хату в с.Либохори на фоні чудового краєвиду Карпат. На іншій світлині відображено процес розбірки хати для перевезення на територію музею.

Стодола-стайня с.Либохора Турківського району Львівської обл. складалася з трьох частин – посередині боїще з широкими в»їзними воротами. В ньому обмолочували снопи із збіжжям. По боках – комора для зберігання продуктів і стайня я худоби.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment