• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Котився віночок по полю - жнива у Музеї

Щороку у кінці липня – на початку серпня працівники будівельно-реставраційного відділу львівського скансена мають спекотну пору – виїжджають на жнива. Заготівля соломи для покрівлі музейних об’єктів, що потребують реставрації, - процес регулярний і зовсім не простий. Ні новітні технології вирощування рослин, ані суперсучасна техніка не здатні замінити основний інструмент – людські руки.

Василь Марків, керівник будівельно-реставраційного відділу розповідає: «Ще з осені шукаємо фермера, який має у планах сіяти жито. Скажу, що погоджуються не всі. Нам потрібне високоросле жито, до двох метрів, бажано, щоб воно було ярим, посіяним навесні. Також є багато ризиків: жито може погано зійти, повилягати. Щоб заготувати солому із 2,5 гектарів поля, потрібно приблизно 2-3 тижні: спочатку покосити, далі пов’язати в околоти (снопи), привезти до музею і тоді змолотити. Молотити снопи треба теж лише вручну – ціпами».

Так звані польові роботи Музей проводить двічі на рік: у літній час збирають жито, а взимку заготовляють очерет, який теж використовують для відновлення покрівель.

«У таких роботах задіяний цілий будівельно-реставраційний відділ, а це 7-8 осіб, - розповідає директор Музею Роман Назаровець. - Нам справді не вистачає рук, оскільки потрібно виконувати й поточний план реставрації об’єктів, а людей, які б хотіли працювати за давніми техніками будівництва, є обмаль. Але ми все ж намагаємося вкладатися у заплановані терміни, єдине, що нам може завадити – це несприятливі погодні умови».

http://city-adm.lviv.ua/news/culture/241393-u-muz