• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Новий-старий хрест на тисовецькій церкві

Стержень, рамена, пуклі, промені, маленькі чотирикінечні хрестики, півмісяць, ажурність, підсилена подвійним ритмом криволінійних заповнень "площин" сторін - усе точно скопійовано із давнього хреста тисовецької церкви 1863 року.
Відмінність нового полягає у тому, що майстер сучасний і його ім'я відоме - Орест Якубишин.

Давній хрест роботи невідомого майстра входив до композиції, що довершувала ансамбль церкви із с. Тисовець Сколівського району, побудованої у 1863 році. Церква уже кілька місяців перебуває на комплексній реставрації, яку проводять майстри Музею: відбувається відновлення ґонтового покриття даху та часткова заміна кожухування стін, матеріал для яких подарувала Свято-Успенська Лавра, розташована на території Музею.

У ході реставраційних робіт ще й з’ясувалося, що один із трьох хрестів, розміщених на верхах церкви, є у незадовільному стані.

 «На жаль, час не шкодує ні дерева, ні заліза. І передбачити хід та обсяг реставраційних робіт на 100 відсотків доволі важко. Оскільки за рішенням фахівців із реставраційного відділу хрест не підлягав реставрації, ми вирішили виготовити його точну репліку, а оригінал розмістити усередині в церкві як цінний експонат», - зазначив директор Музею Роман Назаровець.

Відтак на замовлення і за кошти Музею точну копію хреста виготовив сучасний майстер Орест Якубишин, а 154-літній  оригінал невдовзі займе почесне місце у Тисовецькій церкві як сакральна пам’ятка ковальського мистецтва, що відображає особливості історичного надбання хреста ІІ половини 19 століття.