• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

В нас овечки народились, а ягнички покотились...

Зоокуток Музею поповнився двома мешканцями. На Різдво о 8.30 народилися ягнята.

Працівники Музею розповідають, що окіт овець щороку припадає якраз на різдвяні свята, хоча другий окіт може бути і влітку, але ягнята, народжені взимку, завжди сильніші і здоровіші.

Першим побачив малят завідувач сектора фауни Андрій Герман. Він розповідає: "Перед окотом вівцю забирають від решти овець. Місце, де вівця має окотитися, встеляють соломою і контролюють весь процес. Здорова вівця народжує досить швидко. Новонароджені ягнята оглядають і, якщо вони слабкі, то допомагають їм почати дихати, очищаючи рот і ніс від слизу. Якщо ягня здорове, то його дають вівці облизати. Вівцю напувають теплою водою і дають їй гарне сіно. На повноцінний раціон вівця повертається за три чотири дні, поступово збільшуючи кількість кормів".

“Перші дні життя ягнят є найважливіші, а тому вони разом із мамою повинні бути на постійному контролі. Треба стежити, щоб місце їх утримання було сухим і без протягів, щоб вівця допускала ягнят до вимені , інакше доведеться вигодовувати ягнят самостійно, напуваючи молоком кожні три години”, - додає Андрій Герман.

До слова, живий куток Музею налічує до 20 різновидів тварин та птахів, свійських та диких, а загалом голів є понад 60. Зараз музейники чекають на окіт ще трьох овець.