• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

"Актуальні питання вивчення та збереження традиційної культури Східного Полісся" - результати історико-етнографічної експедиції у Чернігівську область

24 листопада 2017 р. в Києві відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання вивчення та збереження традиційної культури Східного Полісся». Конференція була присвячена результатам роботи комплексної історико-етнографічної експедиції Держаного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф до сіл Ріпкинського р-ну Чернігівської обл., яка відбулась влітку цього року. Учасниками експедиції були працівники нашого музею Р. Радович, Н. Боренько, С. Ципишев. Об’єктами їх наукових досліджень були житлово-господарський комплекс Лівобережного Полісся, традиційна їжа та харчування поліщуків, гончарне ремесло, матеріальна та звичаєва складові скотарства півночі Чернігівщини та ін.

Старший науковий співробітник музею Надія Боренько виступила на конференції з доповіддю «Гончарські традиції Чернігівщини» та прокоментувала робочий варіант документального фільму про найстарішого (1924 р.н.) в Україні гончаря, Івана Бібіка, з відомого осередку Олешня, який і досі інтенсивно працює. Доповідь та фахові коментарі до фільму викликали жвавий інтерес присутніх, адже народна кераміка Чернігівщини здавна привертає увагу дослідників та шанувальників народного мистецтва збереженням засобів гончарської майстерності, своєрідною художньою мовою та технологічними особливостями. Учасників конференції зацікавило відтворення процесу обробки глини, виточування виробів на автентичному гончарному крузі, випал у горні архаїчної конструкції, адже такі дії на сьогодні вже вкрай рідкісні.

Актуальними були доповіді директора Р. Омеляшка про стан забруднення території краю після катастрофи на ЧАЕС, завідувача відділу В. Боровика про організацію архівних аудіовізуальних документів Чорнобильського науково-інформаційного фонду, презентація фотографа В. Скібінського про роботу експедиції та багато інших.

На наступні роки працівників нашого музею чекають нові дослідження і наукові опрацювання в інших районах області, щоб цей цікавий і самобутній край був повністю вивчений.