• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Надія Боренько взяла участь у VІІ Одеських етнографічних читаннях

В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова 3-7 липня 2017 року відбувалися VІІ Одеські етнографічні читання на тему «Міграції в історії і етнічних процесах України».

У них традиційно взяли участь представники урядових структур та науковці Польщі, дослідники з Білорусі та з багатьох міст і населених пунктів України. У складі учасників читань була й наукова співробітниця нашого Музею – п. Надія Боренько. ЇЇ доповідь на тему «Промисловий фаянс в інтер’єрі українського народного житла: роль міграційних процесів і культурних взаємовпливів у кінці VІІІ – в першій половині ХХ ст.». викликала значне зацікавлення у присутніх, оскільки розповідала дослідниця про культурні запозичення та взаємовпливи унікальних зразків музейної колекції – промислових фаянсових виробів з ручним малюванням українських та європейських фабрик (ця збірка – одна з найбільших серед музеїв України) та мальованих косівських кахлів і мисок ХІХ ст.

Дуже цікавим і пізнавальним, на думку, п. Надії Боренько, було одне із засідань конференції, яке відбувалося на базі історико-етнографічного комплексу «Фрумушика-Нова» – унікального природного, господарського та культурного заповідника, який завдяки потужній діяльності місцевих ентузіастів виник на території зруйнованого радянською владою в 1946 р. полі-етнічного села на молдовсько-українському пограниччі.