• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Участь у ХІ Буковинській міжнародній історико-краєзнавчій конференції

20-21 жовтня 2017 р. у Чернівецькому національному університеті відбулася ХІ Буковинська міжнародна історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю Української національної революції.

Основним організатором був факультет історії, політології та міжнародних відносин університету. Велика й представницька аудиторія, яка складалася з еліти науковців, дослідників, представників вищої школи, урядово-державних структур, академічних установ та мистецько-культурних закладів, дискутувала про актуальні і зовсім непрості з точки зору сучасної політичної і міжнародної ситуації питання історичного минулого Буковини та Північної Бессарабії, історії України, історіографії, джерелознавства, історичної й політичної регіоналістики та етнології.

Від нашого Музею на цьому фундаментальному заході була присутня Надія Боренько, старший науковий співробітник, із доповіддю «Традиційна кераміка Буковини ХІХ-ХХ ст.: історичний і культурний аспекти». ЇЇ доповідь викликала жваве зацікавлення, оскільки коло дослідників традиційної кераміки різних регіонів України є не надто великим і навіть знані етнологи не завжди включають це питання в обсяг своїх наукових інтересів.

У рамках конференції також відбувся круглий стіл «Буковинознавство: стан і перспективи» та презентація прекрасно оформленого науково-популярного видання Юрія Миська і Сергія Пивоварова «Медальєрика і фалеристика Буковини (кінець ХУІІІ – 40-і рр. ХХ ст.)».

Організаторів й учасників конференції привітав вокально-танцювальний колектив «Гердан», який запальними народними танцями та співами викликав шквал схвальних оплесків.