• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Великодень у Музеї народної архітектури та побуту.

Святкування Великодня у Музеї народної архітектури та побут У Львові.

«Майстерня писанкарки»  - Напередодні найбільшого із свят Воскресіння Христового у музеї розпочинає діяти майстерня по розпису писанки. Кожен учасник майстер-класів за 1,5-2 години із допомогою кращих майстринь – писанкарок напише свою писанку та почує цікаву розповідь про:

  • Техніку розпису, автентичну та сучасну манеру 
  • Знаки-символи
  •  Регіональні особливості писанок
  •  Розпис на яйцях різного роду птиці (курячих, гусячих , страусиних).

Місце та атмосфера також сприяють творчому процесу та приємному настрою. Адже майстер-клас відбувається у «Світлиці писанкарки», (хата с. Тухолька Сколівського р-ну Львівської обл.), де є постійно діюча виставка писанок – рукотворних шедеврів з різних регіонів України. Учасники майстер-класів мають можливість із власноруч написаними писанками взяти участь у різноманітних акціях та конкурсах на Фестинах «Велика Гаївка».

Фестини «Велика Гаївка»,

На святкування Великодня збираються львівяни та гості міста, започатковані Фестини «Велика гаївка». Неповторність та багатство давніх традицій, краса розквітлої природи збирає львів’ян, гостей та туристів, щоби разом відсвяткувати великий християнський празник. Святкові дійства у музеї відбуваються 2 дні: Великодня неділя, Обливаний понеділок. Великодня неділя «Гаївки та веснянки».

Кожен, хто у ці дні відвідає музей стане учасником гаївкової програми. Наші прародичі напередодні весни збиралися у гурти , щоб танцями – хороводами , піснями-замовляннями зустрічати прихід весни , величати сонце, радіти розквіту природі , та будити її із зимового сну. Обрядові пісні веснянки, збереглися до нашого часу. На Галичині гаївки( у цьому регіоні так називають веснянки) стали окрасою святкування Воскресіння Христового.

«Кривий танець» - гаївка, учасником якої може стати кожен гість свята (ця найдавніша гаївка символізує "рух": сонця на небі, зміну дня і ночі; зміну пір року. Нею прославлялм наші пращури пробудження весни та життєвої енергії). Гостей свята зустрічають біля брами, пропонують взятися за руки . утворити живий ланцюг( 20-40 осіб) та кривим танцем рухатися по алеї музею, до « головної галявини». Цей постійно –діючий гаївко вий рух дає можливість кожному відчути себе частинкою великого святкового дійства.

«Дитяча галявина» «Вербові котики». На цій галявині найменші учасники свята разом із творчими колективами колективами водитимуть традиційні великодні хороводи та забавлятися у давні великодні ігри «Навбитки» та «Котки».

«Молодіжна галявина» біля церкви із с. Кривка. Молодіжні громадські організації та творчі колективи міста водять обрядові хороводи «гаївки», грають у давні парубоцькі забави. «Співоче поле» . В амфітеатрі відбувається основна частина Фестин «Велика гаївка». У програмі: гаївки, веснянки, конкурси, забави, аукціон писанки, виступи фольклорних, хореографічних колективів, естрадних виконавців. «Козацькі забави» - майстер-класи бойового мистецтва доби «козацтва» запрошує школа «Бойовий гопак».

«Український Родовід» Презентація генеалогічних дерев визначних українських родів м. Львова (Львівське обласне об’єднання товариства «Просвіта») «Середньовічна Тустань» -показові бої, майстер-класи із володінням списів та мечів. (Державний історико-культурний заповідник «Тустань») Куліш від Козацького коша. Посамаувати запашним, щойно з вогню , кулішем та козацькими стравами запрошує «Козацький кіш». Обливаний понеділок. Забави на

«Обливаний понеділок». Другий день Великодніх свят у народі називають « Обливаний понеділок». За стародавніми звичаєм у ці дні обливалися водою. Вважається, що у цей час вода набуває цілющих властивостей. Тому молодіжні забави та розваги не обходяться без веселих пустощів із водою. «Волочебний обряд.

Другий день свят також називають «Волочебним». За стародавнім звичаєм у світлий понеділок після святкового обіду збиралися гуртами односельці та й, співаючи особливих величальних пісень « риндзівок», ішли від хати до хати, бажаючи господарям добра та достатку. У цей день у музеї оживає волочебний обряд у виконанні фольклорних та автентичних гуртів міста.

«Дівоча галявина» На цій галявині звучать парубоцькі жарти, дівочі пісні ,молодіжні забави танці та музики. У центрі «Гойдалка», яку стережуть дівчата, і лише за викуп хлопці можуть погойдатися.

Конкурс « Писанка для милого». За давнім звичаєм на Великдень дівчата дарували писанки своїм обранцям. Кожна дівчина , котра власноруч розпише писанку може взяти участь у конкурсі та отримати романтичний приз. Запрошуємо Вас у музей на фестини «Велика гаївка», прославити Воскреслого Христа, зміцнитись на вірі, наповнити радістю та любовю Ваше серце.