• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Народні музичні інструменти

Виставка музичних інструментів із приватної збірки українського етномузикознавця Любомира Кушлика - львівського музикознавця, етномузиколога, члена Національної спілки композиторів України, члена ІСТМ ( Міжнародної ради традиційної музики при ЮНЕСКО).

Приватна колекція українських музичних інструментів є найбільшою в Україні, нараховує понад 700 експонатів і є результатом багаторічної збиральницької роботи Любомира Кушлика. Теленки, денцівки, басолі, бандури, скрипки, цимбали – такий доволі багатий перелік музичних інструментів стає ще цікавішим, коли його доповнюють такі, що у звичайних музеях експонуються лише відповідно до їх прямих функцій: батіг, підкова, шпори, веретена та ін. Колекціонер намагається зберегти експонат у його комплексному, цілісному вигляді: якщо демонструються дзвоники – то вони обов’язково будуть на вертепній зірці або на гуцульському топірці-бартці, якщо весільні «колокільці» - то на дерев’яному стрижні з хустиною і т.д.

У колекції є й розмаїті свистунці, зозульки, семи- чи восьмиотвірні окарини. Серед трембіт, що використовувалися як для побутових, так і для ритуальних потреб — бойківський та гуцульські типи інструментів, зокрема „кручені”. Представлені також лігави, звучанням яких супроводжували настання Нового року. Серед струнних — скрипки, включаючи восьмиструнну, басолі, бандури кінця ХІХ- початку ХХ століття, австрійські цитри, на яких грали міщани і сільська інтелігенція, їхні простенькі прародичі — закарпатські цітери.

Ще однією особливістю експозиції є те, що вона насправді може звучати – Любомир Кушлик продемонструє гру на будь-якому інструменті із власної колекції, а також миттєво створить імпровізований оркестр із відвідувачів, у якому кожен зможе виявити свої музичні здібності.

Відкриття виставки - 30 червня 2017 року.

Оглянути народні інструменти можна у Великій виставковій залі Музею упродовж липня-серпня 2017 року.