• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Сніг, як пух, - одягай кожух...

виставка зимового одягу із колекції Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Пропонуємо для огляду виставку зимового верхнього одягу із фондів нашого Музею. Це лише невелика частина музейної колекції, яку упродовж багатьох років фахово формували наші наукові співробітники, відшуковуючи унікальні експонати під час експедиційних відряджень.

Вашу увагу обов'язково приверне гуцульський верхній одяг - «гуня коцьова» (інша назва - «гуня космата»). Вважалося, що така гуня краще захищає від холоду і по ній швидше стікає вода в час дощу. Пошита вона зі сукняної тканини у такий спосіб, що через кожну третю нитку переплетення витягували вовняне пасмо назовні.

Варто звернути увагу й на поліську свиту з «вусами» або “фалдами” - так називали її бічні клини.

Кожухи - верхній одяг з овечої шкіри хутром усередину - носили всі східні слов’яни. Однак українці та білоруси найдовше. Це одяг і бідних, і багатих, тому його дуже берегли. На кожух довжини нижче коліна потрібно було десь 6-7 овечих шкір. На довгий – 8-9 і більше.

Цікавим експонатом, який мало де тепер можна побачити, є дерев’яні ковзани кінця XIX - початку XX століття. Вони складаються із полоска та двох поперечок. До поперечок прив’язували шнурок, яким і примотували ковзани до взуття.

Експонати можна оглянути у Малій виставковій залі Музею, що знаходиться у хаті зі с. Тухолька.

Відкриття відбулося 20 грудня і триватиме виставка аж до Стрітення.