• Українська
  • English
  • Polski

Львів, вул. Чернеча Гора, 1

+38 (068) 525 91 85

  (032) 275 03 05

Графік роботи: 9.00 – 18.00 (пн-нд).

Eкспозиції інтер’єрів: 10.00 – 18.00 (ср-нд).

Понеділок і вівторок – садиби зачинені.

Вартість квитків: дор. – 30 грн., пільг. – 20 грн.

Детальніше...

Виставка "Таланти твої, Україно"

19 лютого 2016 року о 15.00 год відбудеться відкриття виставки "Таланти твої, Україно ".

На виставці представлені роботи членів Львівського осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Багата Україна талантами. В кожному регіоні свої звичаї, вбрання, ремесла. Самобутні види творчості дійшли до нас з глибин праслав’янських і протягом віків збагачувалися та розвивалися, вражаючи знавців і шанувальників народного мистецтва на всіх континентах земної кулі.

 У Львові в 80-х роках ХХ століття засновано товариство шанувальників народного мистецтва, яке 1988 року стало багаточисельним гуртом. З метою збереження декоративно-ужиткової спадщини та підтримки й подальшого розвику народного мистецтва в 1990 році була створена Спілка майстрів народного мистецтва України.

Обласний осередок об’єднав майстрів, сповнених безмежної любові до народного мистецтва, які шанують і з великою любов’ю ставляться до традицій народного мистецтва, до рідної землі. Про це красномовно свідчать їхні твори, які виставлені на нашій виставці.

Спілка об’єднує народних майстрів, які репрезентують різні види і жанри народної творчості. Це – кераміка, різьба по дереву, ковальство, вишивка, ткацтво, моделювання одягу на основі народних традицій, писанкарство, плетення з соломи, витинанка, народне малярство, прикраси з бісеру.

Пліч-о-пліч з народними майстрами в осередку є дипломовані спеціалісти, які ставлять перед собою завдання глибоко пізнати окремі види народного мистецтва та, виходячи з традиційних творчих методів і принципів, збагатити їх творами новаторськими, водночас, наскрізь народними, спрямованими на розвиток не стільки форм, скільки принципів народного мистецтва.

Розглядаючи творчість народних майстрів Львівщини в загальному річищі українського народного мистецтва, варто зазначити, шо кожний з тих , хто представлений на даній виставці, віднайшов власний стиль і заявив про своє творче « Я» в новітньому народному мистецтві, зберігаючи при цьому надбання культури народу за багатовікову історію.

Метою представленою нами виставки є відродження, збереження та розвиток традиційного народного мистецтва, народних художніх промислів, традиційних осередків народних художніх промислів, створення сприятливих умов для творчості народних майстрів.

Запрошуємо відвідувачів оглянути цю чудову виставку.