Ірина Токарська – художниця, яка займається малярством на склі, графікою, книжковою ілюстрацією, живописом, декоративним розписом, витинанкою.
На виставці “Острів моєї казки” представлено її живопис, графіку, багатошарову витинанку і малюнки на склі.
ІРИНА ТОКАРСЬКА народилася в селищі Олесько, Буського району на Львівщині. Закінчила Волинський державний університет імені Лесі Українки, факультет слов’янських мов, але найповнішу освіту здобула в «домашніх університетах», де перейняла від мами народну пісню, глибину української лірики і філософії, естетизацію простору, глибинне розуміння природи, світову літературну та мистецьку класику; від тата – позитивне сприймання навколишнього.
Сьогодні Ірина викладає образотворче мистецтво у Львівській середній загальноосвітній школі №34 ім. Маркіяна Шашкевича, є керівником гуртка «Майстерня Кольорових Мрій».
Виставкову діяльність розпочала у 1996 році. Учасниця численних збірних виставок в Україні та за кордоном (Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Могилів-Подільський, Івано-Франківськ, Краків, Київ, Канів). Автор вісімнадцяти персональних виставок.
Витинанка як вид декоративно-ужиткового мистецтва у творчості Токарської поєднує у собі народну традицію та нові пластичні прийоми, що розкривають ширші можливості цієї техніки, збагачують її, дозволяють жити на паперових площинах в новому поданні і звучанні, не втрачаючи української народної основи, замішаної на своєрідній мелодиці і красі.
Багатошарові витинанки Ірини Токарської – яскраве і впевнене утвердження життя. Це жива казка, у якій художниця дарує глядачеві повагу до Божих творінь, відшукує місце найменшому прояву вселенської любові у складних замісах нашарувань.
Улюбленими мотивами композицій художниці є дивовижні птахи, розкішні квіти та трави, столітні дерева, рослинні гущі, сріблясті риби в золотих коронах, що є символами світової гармонії, можливості розквіту раю на Землі, людської одухотвореності і щастя.
Відкриття виставки відбулося 23 листопада 2018 році у Великій виставковій залі Музею.
Триватиме до кінця грудня.