Відбулась онлайн-лекція Надії Боренько про гуцульські кахлі і декоративний фаянс

У неділю, 7 листопада, відбулась онлайн-лекція Надії Боренько “Гуцульські кахлі і декоративний фаянс: що спільного?”

Лекція відбулась у рамках вистаки-розповіді «50 історій Львівського скансену» , яка присвячена 50-літтю Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Символічно, що Надія Боренько, наша наукова співробітниця науково-фондового відділу ,  також відзначає свій 50-й рік роботи у Музеї,  адже працює тут з 1971 року та власноруч зібрала велику частину фондів.

 

Переглянути запис лекції:

Довідка:

Н.Боренько з тарілкою, яку знайшла на Гуцульщині у 1973 р. і яка започаткувала найбільшу в Україні колекцію фаянсових тарілок з ручним розмальовуванням. Тарілка датується 1905-1910 рр., на ній зображений австрійський вершник.

Боренько Надія Василівна

представниця музеєзнавчої й етнографічної керамології,

23.05.1949 р.н., Львів; закінчила відділення української філології філологічного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка (1971); працювала лаборантом (з 1971), реставратором (з 1972), молодшим науковим співробітником (з 1973), науковим співробітником (з 1975), старшим науковим співробітником (з 1978), завідувачем сектора фондів (з 1981), провідним науковим співробітником (з 1990), нині старший науковий співробітник Науково-фондового відділу Музею народної архітектури та побуту у Львові (з 1996, відповідає за зберігання групи «Кераміка»); старший науковий співробітник Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (з 2007); вивчає гончарство західних областей України; автор керамологічних досліджень у наукових і науково-популярних періодичних виданнях і збірниках; також досліджує музейництво, різні аспекти духовної й матеріальної культури українців.

Також дивитися: