Виставка писанок у Львівському скансені

Коли наступного разу завітаєте до Музею, обов’язково зазирніть на виставку писанок у нашій малій виставковій залі, що знаходиться в укритті адміністративного корпусу (слідуйте за вказівничками, вхід зі сторони дитячого майданчика)!

На виставці можна побачити писанки Карпат і карпатського регіону, адже саме звідси походить більшість творів музейної колекції. Тут представлені фото найцікавіших зразків писанок з наших фондів — всього близько 130 унікальних писанок.

А ще тут можна порозглядати лемківські писанки авторства сучасних майстрів та майстринь: Марії Янко, Віри Проць-Терех, Терези Кищак, Ольги Федоро, Зеновія Пеньонжека, Петра Данилюка, Марії Станкевич, Ольги Барни, Катерини Поднєжної та Соломії Сенчик. Лемківські писанки можна впізнати за їх лаконічністю, адже тут головними зображальними першоелементами здебільшого є “кома-риска” і “крапка”, з яких і витворюються характерні орнаменти. Колекцію цих писанок для експонування люб’язно надали Всеукраїнське товариство “Лемківщина”, Фундація дослідження Лемківщини, Дитяча школа народних мистецтв ЛМР та організатори фестивалю “Лемківська писанка”, за що ми їм щиро вдячні.

Готуємося до Великодня разом!

Дивитись також: