Оцифровуємо колекції завдяки проєкту Memory Savers UA!
У час, коли Україна втрачає через війну цілі культурні установи, збереження даних у цифровому форматі стало одним з першочергових завдань для працівників музейних фондів. Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького долучився до проєкту Memory Savers UA, організований спільно з Центром цифрової історії та SUCHO – Saving Ukrainian Cultural Heritage Online.
В межах проєкту ми отримали необхідне для цифровізації фондів обладнання, а наші фахівці приєднались до освітньої програми у сфері музейної цифрової інвентаризації. Додатковою цінністю проєкту є те, що він залучає до роботи у Музеї вмотивовану молодь. Студент другого курсу Національного університету Львівська політехніка Кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства Інституту гуманітарних та соціальних наук Лев Левкун вивчає специфіку електронного обліку фондів та сканування документів і давніх книг, здобуваючи досвід внесення інвентарних даних у систему Museum-digital Ukraine. Зокрема, у нашому скансені, під керівництвом головного зберігача фондів Ruslan Siryy відскановано дві давні книги – Літургікон і Служебник.
Нові знання та цінна техніка в умілих руках відкривають широкі можливості для збереження, архівування і публікації музейних колекцій, їхнє представлення у громадському просторі міста та на онлайн платформах. Зараз у системі museum-digital близько 1000 музеїв з усього світу опублікували близько 1 мільйона об’єктів, в межах України опубліковано більше 3000 об’єктів від 20 інституцій.
Освітня частина програми Memory Savers відкрита для всіх колег з культурних інституцій, які бажають вдосконалити свої знання у сфері інвентаризації та цифровізації. Зареєструватися на участь у програмі можна за цим посиланням: https://bit.ly/memorysavers
Проєкт триває за підтримки EVZ Foundation