Про Музей

Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького – один із найбільших музеїв просто неба у Європі. Тут відтворено понад 100 пам’яток народної архітектури. Чи то хата під солом’яною стріхою, чи комора заможного селянина, чи млин, а чи понад столітня школа – кожен об’єкт є унікальним як із погляду зацікавленого фахівця, так і візитера, який хоче ближче пізнати матеріальну та духовну культуру українців. Мандруючи Музеєм, відвідувач потрапляє у своєрідні мікросела із садибами, господарсько-виробничими об’єктами (олійнею, тартаком, пасікою, сукновальнею та ін.), сакральними спорудами (церквами, каплицями), колекція яких, до речі, є найбільшою з-поміж усіх світових.

У Музеї кожен зможе здійснити мандрівку як у часі – а заглибиться він, щонайменше, у двохсотлітню історію побутування українців, так і в просторі – всього лиш за кілька годин легким ходом «обійде» майже всю Західну Україну, побуває й на рівнині, й полонині і навіть на гірських рельєфах, ознайомиться із особливостями етнографічних регіонів чи історико-етнографічних груп: Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття, Львівщини.

Родзинкою останніх років є й те, що скансен працює за концепцією «живого музею»: чи не на кожному об’єкті відбуваються презентації давніх ремесел та майстеркласи. Соломоплетіння, ткацтво, витискання олії, ковальство, випікання хліба, гра на народних музичних інструментах – це лише невеличкий перелік атракцій, якими дивують відвідувачів народні майстри та берегині традицій і затишку в Музеї.

Щорічні масові етнографічно-театральні дійства, які відбуваються у Музеї, привертають увагу великої кількості людей (львів’ян і не тільки) та залишають незабутні враження від безпосередньої участі у різдвяних, великодніх, купальських святкуваннях, у міжнародних фестивалях та таємничих нічних екскурсіях.

У музейних фондосховищах зберігається понад 21 тисяча експонатів – це  колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, стародруки, що складає фундаментальну складову для організації тематичних виставок, презентацій, форумів та конференцій. У Музеї постійно діє щонайменше шість виставок, які задовольнять пізнавальний інтерес та естетичний смак будь-кого з відвідувачів.

Музей завжди є відкритим для проведення різноманітних масових заходів (концертів, фестивалів), надає майданчики для відеозйомок, активно долучається до участі у благодійних акціях.

Скансен розташований недалеко від центру Львова на мальовничих пагорбах ландшафтного парку “Знесіння”. Автентична архітектура та барвисті сезонні краєвиди є привабливими для гостей у будь-яку пору року, а приязнь та професійність працівників Музею не залишать байдужим жодного відвідувача.

Львівський скансен: моменти історії

КАЛЕНДАР ПОДІЙ

 • Травень 2021
 • 25

  Виставка «Етнічна палітра Закарпаття в музейних збірках Ужгородського скансену»

  З 25 травня по 12 червня 2021 року в Музеї народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького експонується виставка «Етнічна палітра Закарпаття в музейних збірках Ужгородського скансену».
  На виставці представлені комплекти традиційного жіночого та чоловічого народного вбрання гуцулів, бойків, лемків, долинян, угорців і румунів Закарпаття, а також авторські роботи майстринь-вишивальниць, керамістів та різьбярів та інтер’єрна тканина.

  Подія на Facebook

 • Вересень 2021
 • 18

  Конференція «Персоналії. Традиції. Поступ»

  Шановні колеги!
  Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького запрошує Вас взяти участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Персоналії. Традиції. Поступ», яка присвячена 50-річчю нашої установи та відбудеться 18-19 вересня 2021 року. 
  Під час конференції працюватимуть такі секції:


  1. Особистості в музейній історії

  2. Збереження традиційної народної культури 

  3. Інституційний розвиток та новітні методи музейної роботи 


  Для участі у конференції просимо заповнити заявку до 15 червня 2021 (https://forms.gle/SjQyErYwDwLvvePE7). Текст доповіді потрібно відправити на електронну адресу до 15 липня 2021 року, у графі «тема» ввести «Доповідь, прізвище автора, 2021». У назві файлу з текстом доповіді необхідно вказати прізвища авторів, наприклад petrus_dopovid.doc.
  Email: [email protected]. Тел.: (068) 525-91-85, (032) 275-03-05.
  Робочі мови конференції: українська, англійська, польська. Доповіді можливі мовою доповідача. 
  Початок реєстрації:  о 9.00,  18 вересня 2021 року.
  Пленарне засідання: о 10.15,  18 вересня 2021 року.
  Організаційний внесок: 100 грн (під час реєстрації).
  Участь у конференції за рахунок установи, що відряджає. Обід під час конференції коштом організаторів.
  За матеріалами конференції заплановано видання наукового збірника. 
  Вимоги до оформлення статті: обсяг роботи – від 8 до 12 сторінок тексту, текст – набраний у редакторі Microsoft Word, шрифт Times New Roman, кегель 14, розширення doc або docx, інтервал між рядками 1,5, відступ абзацу – 1 см, поля: зліва – 3 см, справа – 1,5 см, зверху – 2 см, знизу – 2 см. Вгорі справа – ім’я та прізвище автора, нижче – назва міста й установи. Після назви установи, через рядок, перед заголовком статті, біля лівого краю подається шифр УДК. Через рядок назва доповіді – посередині великими літерами, шрифт жирний. Після відступу в один рядок, з абзацу, перед самою статтею курсивом подати анотацію українською мовою (3-4 речення) та ключові слова (5-7 термінів) – вирівнювання за шириною. У кінці статті, через рядок, курсивом подати ім’я, прізвище автора, нижче назву міста і установи латинською абеткою (відповідно до правил транслітерації затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. N 55 (зі змінами)) – вирівнювання за правим краєм. Нижче англійською назву  статті – посередині, великими літерами, курсивом, шрифт жирний. Після цього, з абзацу, анотацію та ключові слова англійською мовою, теж курсив – вирівнювання за шириною. Покликання на літературу та джерела подаються посторінково, при цьому слід використовувати інструменти програми Microsoft Word для вставлення виносок та їх автоматичну нумерацію. Зразок бібліографічного опису подано нижче. Ілюстрації слід нумерувати згідно з їх порядком у тексті. Підписи до ілюстрацій додаються на окремому листі. Ілюстрації подаються окремими файлами. 
  Матеріали, що не відповідають зазначеним вимогам і термінам, розглядатися не будуть.
  Редакційна колегія не несе відповідальності за науковий зміст статей і помилки, допущені авторами, та залишає за собою право відхилення матеріалів з виразними редакційно-стилістичними недоліками і тих, що надійшли після вказаного терміну.

  1. B. Зважаючи на складну та непередбачувану ситуацію із поширенням вірусу COVID-19 у програмі конференції можливі зміни. 


   Для участі у конференції просимо заповнити заявку до 1 червня 2021 за посиланям https://forms.gle/SjQyErYwDwLvvePE7
  чи просканувавши цей QR код