“Історії для повернення”: концерт-розповідь Анастасії Войтюк (Banduragirl)
27 жовтня, неділя, 17:00 в Інформаційно-освітньому центрі Львівського скансену відбудеться акустичний концерт-розповідь сучасної бандуристки Анастасії Войтюк.
Народна музика, а особливо пісня, є чітким маркером національної приналежності. Українцям пощастило зберегти музичний фольклор і сьогодні ми маємо на що спертися, маємо до чого апелювати в пошуках ідентичності, маємо добрий грунт для творення національної музичної мови. Але також маємо відповідальність передати цей спадок попередніх поколінь нашим наступникам – за допомогою сучасних інструментів, вкладаючи сучасні сенси, із візією майбутнього поступу.
Концерт-розмова складатиметься із трьох частин, і найбільшою буде музична, під час якої ви почуєте українські народні пісні з різних регіонів України (лемківські, закарпатські, пісні з Львівщини, а також Житомирщини, Полтавщини та Вінниччини) в сучасних аранжуваннях з бандурою.
Другою частиною буде презентація відео кліпу Анастасії “Скоро я повернусь” на слова Вікторії Амеліної, який розповідає історії переселення 22 українок та українців та їх сімей зараз та під час та після 2 світової війни, поєднуючи історичну пам’ять поколінь і відкриваючи історії, які часто у наших сім’ях замовчуються.
До події також доєднається Анна Черноус, етномузикологиня, співзасновниця ГО “Музична майстерня “Гурба”, яка розповість про традиційномузичну спадщину Надсяння, звідки були вимушені виїхати тисячі українців.
Не пропустіть унікальну нагоду зануритись свідомо в українську традиційну музику в сучасних аранжуваннях та довідатись більше про історію та традиції співу в Україні.
*купуючи квиток на концерт ви також отримуєте можливість відвідати Львівський Скансен.
https://secure.wayforpay.com/payment/s435650065df6
Анастасія Войтюк (Banduragirl)
Сучасна бандуристка, співачка, культурна менеджерка, лідерка етно ф’южн гурту «Troye Zillia», який випустив вже чотири студійні альбоми української музики, засновниця першого в Україні фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest, співзасновниця мобільної аплікації Bandura App, де можна зіграти на 6-и різних українських інструментах та керівниця організації «Unbeaten Path», що втілює в життя мистецькі проекти.
Анастасія учасниця різноманітних мистецьких проектів та резиденцій, авторка саундтреків до кількох вистав та перформансів, з якими їздила виступати до Канади та Лівану. З бандурою сольно у складі різних гуртів об’їхала багато країн Європи, Південну Африку, близький Схід та Північну Америку.
Під час війни Анастасія разом із друзями та волонтерами розпочала у Львові притулок для біженців у місцевій бібліотеці. Від квітня 2022 розпочала актину роботу у напрямку культурної дипломатії: дає благодійні концерти, майстер-класи та лекції про українську музику в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині, Великобританії, США. Співпрацює із Культурним Десантом та приносить українську музику для захисників України на східних кордонах.
Анна Черноус
До сфери наукових і культурних зацікавлень належать теми традиційномузичної спадщини Надсяння і надсянсько-опільського порубіжжя, сучасні методи популяризації музичного фольклору. Учасниця та співорганізаторка фольклористичних експедицій, кроссекторальних проєктів із збереження та дослідження нематеріальної культурної спадщини, різноманітних науково-популярних заходів. Авторка медіамаршруту “Звук і память” в Музеї народної архітектури і побуту ім. Кл. Шептицького у Львові, інтегративного проєкту для ВПО “СпівРозмова – вчимо українську співаючи”, редакторка серії тематичних музейних співаників.