Наукова конференція з міжнародною участю «Коломийська сіль галицьких князів: історія (не)забутої традиції. Історичний аспект та сьогодення»
2 серпня 2024 року в Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.
Кобринського (м.Коломия) відбулась Наукова конференція з міжнародною участю «Коломийська сіль галицьких князів: історія (не)забутої традиції. Історичний аспект та сьогодення»
В ході конференції старша наукова співробітниця нашого музею М.Цимбровська представила своє
наукове дослідження присвячене пам’ятці дерев’яного народного будівництва 1886 року – соляній
криниці з с.Бабино Самбірського району. Соляна криниця розглядається не лише як цінний експонат, але і основа майбутньої експозиції присвяченої історії солеваріння. Сьогодні на Передкарпатті відомо понад 800 соляних джерел, що зазвичай спостерігаються поблизу підніжжя гірських схилів; можна припустити, що в давнину їх кількість була ще більшою. Видобуток солі займав важливе місце в житті мешканців Прикарпаття від часів середньовіччя і аж до середини ХIX ст. Демонстрація солеварного промислу необхідна в музеї, вона є основою не лише історичної, але також екологічної освіти. Сіль була, є і буде присутня в житті кожної людини. Тому історія солевидобутку не втратить своєї актуальності і є цікавою незалежно від віку відвідувача музею. Довкола експозиції криниці можна розвинути такі тематичні напрямки: історію торгівлі та кулінарії, застосування солі в різних виробництвах, проблеми раціонального використання природних мінеральних ресурсів, проблеми вирубки лісів, використання різних джерел енергії (людина, тварини, природа), знання про професії, що зникли.