Фестини «Великдень у гаю»
відбуваються щорічно у Великодній період з 2004 року
З усіх великих свят українців найбільш урочистий і радісний – це Світлий Празник Христового Воскресіння. Для львів’ян Музей став улюбленим місцем святкування Великодня . Програма свята повниться духовним змістом та красою українських традицій. З року в рік на музейних галявинах водять гаївки та бавляться у традиційні народні великодні забави. Гаївки у музеї мають свою історію.
Із відновленням Української державності, на Великдень , Товариство Лева та ініціативна молодь започаткували у музеї традицію великодніх забав гаївок. Тисячі львів’ян та гостей міста спраглі українського- свого захоплювалися цим величним дійством. Та з роками ця форма святкування у музеї почала пригасати. У 2004 році, завдяки науковим співробітникам музею, традиція водіння біля церкви гаївок та великодніх забав отримала нове творче дихання і окреслилася у Фестини «Велика гаївка» ( з 2013 року назву було змінено на «Великдень у гаю»)
Фестини охоплюють три дні свят з програмою, що базується на етнографічному матеріалі:
• Традиційні дитячі розваги на галявині «Вербові котики».
• Забави на «Дівочій галявині» зокрема конкурс «Писанка для милого».
• Парубоцькі забави з молодіжними організаціями.
• Гаївки та веснянки фольклорних колективів, творчих гуртів міста.
• Великодні дарунки (крашанки) відвідувачам, окроплення цілющою водою львівськими панночками.
• Волочебний обряд та риндзювання.
• Спільна гаївка «Кривий танець» якою проходять відвідувачі музею.
Головна подія свята — великодня гаївка-флешмоб «Алеєю благословення» у якій об’єднуються понад 1000 осіб.
У фестинах «Великдень у гаю» висвітлюється глибокий духовний зміст Христового воскресіння, багатство народних традицій, як підтвердження величі української культури.