Фестини «Великдень у гаю»
відбуваються щорічно у Великодній період з 2004 року
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-16.jpg)
З усіх великих свят українців найбільш урочистий і радісний – це Світлий Празник Христового Воскресіння. Для львів’ян Музей став улюбленим місцем святкування Великодня . Програма свята повниться духовним змістом та красою українських традицій. З року в рік на музейних галявинах водять гаївки та бавляться у традиційні народні великодні забави. Гаївки у музеї мають свою історію.
Із відновленням Української державності, на Великдень , Товариство Лева та ініціативна молодь започаткували у музеї традицію великодніх забав гаївок. Тисячі львів’ян та гостей міста спраглі українського- свого захоплювалися цим величним дійством. Та з роками ця форма святкування у музеї почала пригасати. У 2004 році, завдяки науковим співробітникам музею, традиція водіння біля церкви гаївок та великодніх забав отримала нове творче дихання і окреслилася у Фестини «Велика гаївка» ( з 2013 року назву було змінено на «Великдень у гаю»)
Фестини охоплюють три дні свят з програмою, що базується на етнографічному матеріалі:
• Традиційні дитячі розваги на галявині «Вербові котики».
• Забави на «Дівочій галявині» зокрема конкурс «Писанка для милого».
• Парубоцькі забави з молодіжними організаціями.
• Гаївки та веснянки фольклорних колективів, творчих гуртів міста.
• Великодні дарунки (крашанки) відвідувачам, окроплення цілющою водою львівськими панночками.
• Волочебний обряд та риндзювання.
• Спільна гаївка «Кривий танець» якою проходять відвідувачі музею.
Головна подія свята — великодня гаївка-флешмоб «Алеєю благословення» у якій об’єднуються понад 1000 осіб.
У фестинах «Великдень у гаю» висвітлюється глибокий духовний зміст Христового воскресіння, багатство народних традицій, як підтвердження величі української культури.
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-1-1024x622.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-2.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-3-1024x687.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-4-1024x658.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-5-1024x665.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-6-1024x646.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-7-1024x653.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-8-1024x694.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-9-666x1024.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-10-1024x613.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-11-1024x643.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-12-1024x737.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-13-1024x626.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-14-661x1024.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-15-1024x684.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-16.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-17-1024x678.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-18-684x1024.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-19.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-20.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-21-1024x683.jpg)
![](https://lvivskansen.org/wp-content/uploads/2023/11/velukden-22-1024x684.jpg)